Ceļojošās izstādes
Muzejs veido un piedāvā ceļojošās izstādes skolām, muzejiem, bibliotēkām un citām kultūrvietām.
Lūdzam ņemt vērā, ka pieteikums paredzēts rezervācijas veikšanai. Pēc ziņas saņemšanas ar jums sazināsies muzeja darbinieks.
Latvija: Tauta. Zeme. Valsts
Izstādē koncentrēti atspoguļota latviešu tautas etniskā vēsture, tās tradīcijas un tradicionālais apģērbs, Latvijas valsts vēsture un ģeogrāfija.
Uzzināt vairākLatvija Brīvības cīņu laikā. 1918–1921
Izstādē ar daudzveidīgu fotoattēlu un dokumentu palīdzību atainota Latvijas valsts izveide, Brīvības cīņu svarīgākie notikumi un personības, valsts pirmie soļi politiskajā, saimnieciskajā, kultūras un izglītības jomā.
Uzzināt vairākPatiesība par Lielvārdes jostu?
Izstādes attēlos skatāmi unikāli krājuma priekšmeti, mūsu valsts tradicionālās kultūras lepnums, kas iekļauts Latvijas kultūras kanonā, – Lielvārdes jostas. Papildu informāciju sniedz skaidrojošas anotācijas un apraksti.
Uzzināt vairākMēs, tauta
Izstādē atspoguļots Latvijas attīstības ceļš pēdējos 30 gados, īpaši uzsverot sabiedrības līdzdalības nozīmi un būtiskākās pārmaiņas pēc valsts neatkarības atjaunošanas.
Uzzināt vairākValsts prezidenta institūcija Latvijā
Izstāde veltīta Latvijas Valsts prezidentiem laika posmos no 1922. līdz 1940. gadam un no 1993. līdz 2019. gadam. Ar fotogrāfiju un aprakstu palīdzību ieskicēts valsts amatpersonu veikums dažādos vēstures periodos.
Uzzināt vairākKas pagātni pētī, tas nākotni svētī
Izstāde ar bagāta ilustratīvā materiāla – fotogrāfiju, zīmējumu un dokumentu – palīdzību stāsta par Pieminekļu valdes nozīmīgo devumu kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā, vākšanā un popularizēšanā.
Uzzināt vairākCeļā uz Latvijas brīvību
Izstāde veltīta nelielam, bet ļoti nozīmīgam periodam Latvijas vēsturē – Trešajai atmodai, kuras rezultātā tika atjaunota Latvijas valstiskā neatkarība, šim laika posmam kļūstot par vēsturisku pagriezienu.
Uzzināt vairākBaltijas brīvības ceļš
Izstāde veltīta akcijai Baltijas ceļš, plašākā vēsturiskā retrospekcijā atskatoties uz Molotova-Ribentropa pakta un tā slepeno papildprotokolu sekām Austrumeiropas 20. gadsimta vēsturē, kā arī Baltijas valstu sadarbību.
Uzzināt vairākVikingu un zviedru laiki Latvijā
Izstādes uzmanības centrā ir Latvijas iedzīvotāju loma Ziemeļeiropas un Austrumeiropas kontekstā 7.–12. gadsimtā, tā parāda viņu kultūras bagātību un ietekmi reģionā.
Uzzināt vairākKūlainis, pērstainis, delnainis…
Kā vēl latviešu valodā iespējams nosaukt cimdu? 236 pirkstaiņu un dūraiņu fotoattēli sniedz priekšstatu par adīto cimdu kolekciju LNVM krājumā un iepazīstina ar cimdu adīšanas tradīciju Latvijā 19.–20. gadsimtā.
Uzzināt vairākLatviešu strēlnieku bataljoni
Izstāde piedāvā spilgtākos fotogrāfu fiksētos latviešu strēlnieku kauju un ikdienas mirkļus, vairāk nekā 100 gadus pēc strēlnieku bataljonu dibināšanas godinot viņu veikumu un piemiņu.
Uzzināt vairākEs, tu, mēs demokrātijā. Sabiedrības līdzdalība demokrātiskajā Latvijā (1918–1990–šodien)
Izstāde piedāvā paraudzīties uz demokrātiju caur trīs būtiskiem demokrātijas elementiem – sociālo un pilsonisko līdzdalību, politisko līdzdalību un līdztiesību.
Uzzināt vairākLTF – par demokrātisku Latviju!
Izstāde veltīta Latvijas Tautas frontes (LTF) dibināšanas 30. gadadienai, kas ataino šīs Latvijas vēsturē plašākās tautas kustības rašanās priekšnoteikumus un veidošanās procesus, kā arī organizatorisko struktūru un LTF darbības virzienus.
Uzzināt vairākKamēr vēl laiks. Fotoetnogrāfijas sākums Latvijā
Izstāde ir veltījums pirmajām etnogrāfiskajām fotogrāfijām. Tajā skatāms vairāk nekā 150 fotogrāfiju, kas tapušas laika posmā no 1860. gadiem līdz 1920. gadiem.
Uzzināt vairākLielais Ziemeļu karš Baltijā (1700–1721)
Izstāde vēsta par vērienīgāko militāro konfliktu starp Baltijas jūras reģiona lielvalstīm 18. gs. sākumā, kas mainīja Ziemeļeiropas ģeopolitisko situāciju uz gadsimtiem, bet kara notikumi tieši ietekmēja ikviena cilvēka dzīvi arī Latvijas teritorijā.
Uzzināt vairākValsts prezidentam Gustavam Zemgalam – 150
Izstāde veltīta valstsvīram un sabiedriskajam darbiniekam Gustavam Zemgalam (1871–1939), aktualizējot viņa nopelnus Rīgas latviešu sabiedriskās dzīves veidošanā 20. gs. sākumā, Latvijas valstiskuma tapšanā un neatkarīgās Latvijas Republikas veidošanā.
Uzzināt vairāk10 jautājumi vēlētājam. 1920–1990–2020
Izstāde veidota kā atbildes uz 10 svarīgiem jautājumiem par Latvijas demokrātiju un tās vēsturi. Izstādes galvenais izteiksmes līdzeklis ir politiskā karikatūra – žanrs, kas uzplauka demokrātiskajā Latvijā 1920. gados un atkal atdzima pēc 1990. gada.
Uzzināt vairāk